Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informuoja apie praėjusius 2018 metus

Susumavus visus skaičius, sudėjus visus taškus ir išnagrinėjus surinktą medžiagą, buvo surinkta informacija apie priešgaisrinės saugos būklę Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje 2018 metais. Suskaičiavus visus kilusius gaisrus, paaiškėjo, kad praeitais metais Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje kilo 106 gaisrai. Atsižvelgiant į gaisrų kilimo vietą, labiausiai tikėtina, kad gaisras gali jūsų gyvenamojoje vietovėje, jei jus gyvenate Širvintų sen., Jauniūnų sen. ar Gelvonų seniūnijoje. Pagal 2018 m. kilusį gaisrų skaičių, Širvintų rajono savivaldybės teritorijos išsidėsčiusios sekančia tvarka: Širvintų sen. (28 gaisrai), Širvintų miestas (18), Jauniūnų sen. (25), Gelvonų sen. (11), Zibalų sen. (9), Musninkų sen. (5), Alionių sen. (4), Kernavės sen. (4) ir Čiobiškio sen. (2).

Kaip ir kiekvienais metais iki šiol, dažniausiai gaisrai kildavo Širvintų rajono savivaldybės atvirose teritorijose (54 gaisrai). Atsižvelgiant į gaisrų skaičių atvirose teritorijose, mūsų rajono savivaldybėje „pirmauja“ Jauniūnų ir Širvintų seniūnijos. Atsižvelgiant į daugiametes kilusių gaisrų stebėjimo analizes, darytina tikėtina išvada, kad gaisrų skaičius atvirose teritorijose yra gana glaudžiai susijęs su gyventojų skaičiumi seniūnijoje ir apleistų (nenaudojamų) atvirų teritorijų plotu. Gaisrai taip pat niokojo ir gyventojų turtą. Daugiausiai gaisrų užfiksuota gyvenamosios paskirties pastatuose (18 gaisrų), pagalbinio ūkio pastatuose (13), transporto priemonėse (7) ir kitos paskirties pastatuose (4). 2018 metais, taip pat užfiksuoti 2 gaisrai, kurie kilo šiukšlių konteineriuose.

Peržiūrint kilusių gaisrų priežastis, matoma, kad dažniausiai 2018 metais gaisrai kildavo dėl pašalinio ugnies šaltinio poveikio (41 kartą), tai yra dažniausiai įvardijama gaisrų atvirose teritorijose kilimo priežastis. Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje, taip pat buvo užfiksuota 12 gaisrų, kurie kilo dėl neatsargaus žmonių elgesio, 11- dėl krosnių bei dūmtraukių gedimų, 9- dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, 9- dėl šiukšlių bei buitinių atliekų deginimo, 7- dėl neatsargaus rūkymo, 6- dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų, 7- dėl transporto priemonių gedimų ir kitų priežasčių.

Praėjusiais metais, mūsų rajone kilo taip pat ir nevienas gaisras turėjęs gan skaudžių pasekmių ir pareikalavęs net žmonių gyvybių:
2018 m. sausio 13 d. gautas pranešimas, kad Jauniūnų sen., Plikiškių k., dega ūkinis pastatas. Atvykus į vietą, atvira liepsna degė 3 mediniai ūkiniai pastatai, garažas, gyvenamasis namas. Gaisro metu sudegė ūkiniai pastatai, garažas, nudegė gyvenamojo namo stogas ir perdengimas, sulietas namo vidus. Gaisrą apie 8 valandas gesino priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos iš Širvintų rajono savivaldybės ir Vilniaus rajono savivaldybių teritorijų. Gaisras savininkams atnešė tūkstantinę žalą, bet ir daug didelių išgyvenimų.


Pirmą kartą nuo 2013 metų, 2018 metų balandžio 15 d. gautas pranešimas, kad Gelvonų sen., Gelvonų mstl., Mančiušėnų g. dega gyvenamasis namas, atvykus, atvira liepsna degė medinis vieno aukšto namas su mansarda. Degė 8×6 m. namo dalis. Namas 3 butų. Sudegė namo stogas, išdegė 5 kambariai, viename iš kambarių rastas stipriai apdegęs žmogaus kūnas. Šia auka, skausmingi metai mūsų rajonui tik prasidėjo. Dėl sausringo oro ir aukštos temperatūros, gaisringu laikotarpiu, kuris truko beveik visą šiltąjį metų laiką, mūsų rajone degė atviros teritorijos, kilo gaisrai miškuose, degė durpingos pievos. 2018 metai, pareikalavo dar vienos aukos. Rugsėjo 11 d. gautas pranešimas, kad Širvintų sen., Kabaldos k., Rožių g. kilo gaisras ūkiniame pastate. Atvykus į vietą, atvira liepsna degė mūrinė lauko virtuvėlė. Apgesinus gaisrą ir patekus į pastato vidų, jame rastas stipriai apdegusio žmogaus kūnas. Gaisro metu nudegė pastato stogas, perdengimas, išdegė vidus. Po dviejų metų pertraukos, praėjusiais metais taip pat įvyko gaisras, kurio metu žmogus patyrė sužalojimus. Lapkričio 24 d. gautas pranešimas, kad Širvintų m., Mindaugo g. esančiame daugiabučiame gyvenamajame name kilo gaisras. Iki atvykstant ugniagesiams, kilusį gaisrą užgesino savininkė. Gaisro gesinimo metu, savininkė apdegė koją. Nors gaisro metu savininkė gesindamą gaisrą ir nukentėjo, tačiau jos aktyvus veiksmai, neleido gaisrui išplisti ir sukelti didesnio pavojaus kitiems daugiabučio namo gyventojams. Dar vienos aukos pavyko išvengti metams artėjant į pabaigą. 2018 metų gruodžio 14 d. gautas pranešimas, kad Širvintų sen., Širvintų k., Draugystės g. kilo gaisras gyvenamajame name. Atvykus į vietą, atvira liepsna degė gyvenamojo namo vidus. Iki atvykstant ugniagesiams, iš gyvenamojo namo patalpų, kaimynė išvedė namo viduje buvusį žmogų, kuris jau buvo praradęs orientaciją ir greičiausiai pats nebebūtų sugebėjęs palikti patalpų, kuriose kilo gaisras. Gaisro metu išdegė gyvenamojo namo kambarys, apdegė visi jame buvę daiktai, apdegė pastato konstrukcijos.

Taip pat norėtume pateikti keletą įdomesnių statistinių 2018 metų apžvalgų. Apžvelgiant 2018 metus, galima pastebėti, kad didžiausia tikimybė kilti gaisrui buvo Širvintų seniūnijoje tarp 12.00 val. ir 18.00 val. (13 gaisrų), Jauniūnų seniūnijoje tarp 12.00 val. ir 18.00 val. (12 gaisrų) arba Širvintų seniūnijoje tarp 18.00 val. ir 24.00 val. (13 gaisrų). Tuo tarpu, „saugiausias“ paros laikas, kai nekilo nevieno gaisro pagal seniūnijas buvo: Musninkų sen. tarp 00.00 val. ir 06.00 val. bei 18.00 val. ir 24.00 val., Alionių sen. tarp 00.00 val. ir 06.00 val., Kernavės sen. tar18.00 val. ir 12.00, Čiobiškio sen. tarp 18.00 val. ir 06.00 val., Zibalų sen. tarp 00.00 val. ir 06.00 val. Atsižvelgiant į mėnesio dienas, gaisrai dažniausiai kildavo mėnesio 14 dieną (8 gaisrai), 10 d. (7 gaisrai), 12 d. (7 gaisrai), 5 d.,8 d. ir 24 d. (po 6 gaisrus). Kaip ir buvo rašyta anksčiau, žmonių žūtys įvyko mėnesio 11 dieną ir 15 dieną. Na, o saugiausia mėnesio diena, praeitais metais buvo 17 diena, per kurią nekilo nevieno gaisro.

Apžvelgiant visus 2018 metais kilusius gaisrus, galima rasti vieną bendrą dalyką: jei tiek gyvenamuosiuose, tiek kitos paskirties pastatuose būtų buvę įrengti autonominiai dūmų signalizatoriai arba gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemos (priešgaisrinės signalizacijos), tikrai jus nebūtumėte perskaitę apie gaisrus sukėlusius didelius nuostolius arba pareikalavusius gyventojų aukų. Tad Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena, kad yra būtina ir privaloma kiekviename gyvenamajame buste įsirengti autonominius dūmų signalizatorius (dūmų jutiklius), o esant galimybei ir priešgaisrinę signalizaciją, kuri apie kilusį gaisrą jūsų buste, jus informuos net būnant darbe ar atostogaujant kitoje žemės pusėje.


Kilus klausimams susijusiems su priešgaisrine sauga, informacijos galite kreiptis atvykę į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Širvintų priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą: Širvintų r. sav., Širvintų sen., Širvintų k., Sodžiaus g. 25 arba telefono numeriu: 838230201.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *